PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139742}
6,6 166 202
oceny
6,6 10 1 166202
5,0 14
ocen krytyków
Silent Hill
powrót do forum filmu Silent Hill

To jest najstraszniejszy horror w historii kina! A jeżeli ktoś twierdzi że, jest inaczej to niech napisze swoje pozycje.

ocenił(a) film na 4
Gornik_Zabrze

Blar Witch Project

ocenił(a) film na 8
Blomis

Ty tak serio? Jak dla mnie Insidious, Conjurning, Nie Bój Się Ciemności czy Thing z 82 było o wiele straszniejsze i lepiej wykonane niż BWP. A co do Silent Hill to jeden ze straszniejszych filmów.

ocenił(a) film na 7
czuczulka

Skoro podajesz starszy genialny horrorek jak Coś 1982 to mógłbyś też podać inne kultowe i mocne horrory jak
Night of the living dead 1968, Egzorcysta 1973, Black Christmas 1974,
Texas Chainsaw massacre 1974, Deep Red 1975, Szczęki 1975, Omen 1976, Dawn of dead 1978,
Halloween 1978, Obcy 1979, Lśnienie 1980, Evil Dead 1981 lub z nowszych
Krąg 1998 lub 2002, Ju-on Grudge 2002, Widmo 2004, Sinister 2012.

ocenił(a) film na 10
Blomis

Oglądaliśmy ten sam Blair Witch ? dla mnie to bardziej przygodówka, nie mówie że film był zły bo nawet ciekawie zrobiony ale straszny to on nie jest.

użytkownik usunięty
Gornik_Zabrze

Może nie najstraszniejszy moim zdaniem, ale fakt - film jest przezajefajny :) Te wszystkie animacje potworów są zrobione bezbłędnie!

ocenił(a) film na 2
Gornik_Zabrze

Please.. nie wiem jakim cudem dotrwałam do końca, jak dla mnie totalny gniot. Pod koniec filmu przysypiałam ( mimo, że oglądałam go o wczesnej porze ). Totalnie zły we wszystkim, zaczynając od scenariusza, po wykonanie kończąc. W moim rankingu znajduje się on na samym końcu, szarym końcu przereklamowanych produkcji. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
JulaBalula

Zgadzam się, że to totalne dno, tak samo jak Blair Witch Project, proszę Was...

ocenił(a) film na 7
Sherlinka

jak ktos daje open grave albo carrie 7-8 gwiazdek to mozna sie spodziewac ze dobry film mu nie podejdzie

ocenił(a) film na 5
plone

SH dnem bym nie nazwała, ale gdyby nie bardzo dobre efekty specjalne to byłby to przeciętniak imo.

A co do tematu, to ja się chyba najbardziej bałam Shuttera, ale mnie naprawdę trudno przestraszyć :P

ocenił(a) film na 7
AkaneChan

Shutter to zdecydowanie najlepsza pozycja w sekcji strachu i stałego przerażenia, jako iż również nie łatwo jest mnie przestraszyć, to muszę przyznać, że Shutter widmo sparaliżował moje ciało podczas seansu.A co do Blair Witch Project... obejrzyjcie go w nocy, sami, z słuchawkami na uszach, w ten film trzeba sie wkrecić, żeby wyciągnać z niego prawdziwe piętno strachu.

ocenił(a) film na 1
JulaBalula

Dokładnie... Ja też jak oglądałem to przysypiałem... Tam nie było NIC strasznego...

ranoz

Film przeciętny ale seria gier SH to mistrzostwo i do końca mojego żywota pewnie lepsza gra nie powstanie

ocenił(a) film na 9
JulaBalula

Poważnie? Ile ty filmów widziałaś, żeby Silent Hilla wrzucać na sam dół? Obejrzyj sobie może najpierw takie syfy, jak "Alone in the Dark: Wyspa cienia". Wtedy gadaj o najniższych notach. Poza tym skoro filmy cię nie straszą, to zagraj w oryginalną grę Silent Hill. Ja rozumiem, że film oparty na horrorze najwyższej klasy powinien być straszny. Ale tylko dlatego, że nie jest zrzucać go na sam dół? Typowe.

ocenił(a) film na 2
BadMichael07

Jest na dole mojej listy, bo mi się nie podobał totalnie. Nie mam w zwyczaju oglądać syfów, pewnie dlatego ląduję u mnie nisko w tabeli, chociaż są gorsze filmy z tego gatunku, wiadomo, tyle że nie tracę na takowe czasu, a Silent jest filmem znanym, tylko dlatego go odpaliłam.

ocenił(a) film na 7
BadMichael07

Z drugiej strony nie wiem ile ćpałeś by dać zaledwie niezłe SH na sam szczyt ;]

ocenił(a) film na 9
Dealric

Nic nie pisałem, że film SH jest najlepszy ani nie "dałem" na szczyt... Znowu to samo. Ludzie, jeśli chcecie ze mną podyskutować, to chociaż CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM moje wypowiedzi xD
Najwidoczniej za mało się naćpałem ^^

ocenił(a) film na 7
BadMichael07

Dales 9 punktow co jest bardzo wysoka ocena. Problem nie jest z czytaniem innych a z twoim mysleniem najwyrazniej

ocenił(a) film na 9
Dealric

9/10 to nie szczyt. Film mi się po prostu podobał, a o gustach się nie dyskutuje, bo nie zamierzam się dla ciebie zmieniać. Jeśli masz problem z oddzieleniem 9 od 10, to proszę, kalkulator w łapkę i liczymy: 100 : 9 = 0,9, co jest równe 90% (ze 100%, tak żebyś skumał :) ).
Zatem brakuje 10%, co jest dość sporą wartością. Poza tym ty dałeś 7. Naprawdę to aż taka różnica? Sprawdźmy! Nie straciłeś jeszcze rachuby? 9 - 7 = 2 = 20%. 20% różnicy. Szaleństwo ta matma, nie? A niby niepotrzebna.... :)

ocenił(a) film na 7
BadMichael07

Widze problemu z mysleniem jeszcze nie rozwiazales

ocenił(a) film na 9
Dealric

Panie przodem.

ocenił(a) film na 5
BadMichael07

"2=20%"
To chyba jakiś wyższy poziom matematyki xD

Piszesz "o gustach się nie dyskutuje", a czepiasz się innego użytkownika, że coś słabo ocenił... hipokryzja.

ocenił(a) film na 9
CrazierPL

Jeśli ja do człowieka z otwartymi ramionami, a ten na mnie z kłami i pazurami, to w takim momencie gusta tracą znaczenie ;)

Poza tym on też nie jest święty:
"Z drugiej strony nie wiem ile ćpałeś by dać zaledwie niezłe SH na sam szczyt ;]"

W tej wypowiedzi zaistniało słowo KLUCZ: "zaledwie niezłe SH..." To ma brzmienie, jakby się gość wypowiadał za wszystkich, nienawidzę takiego egoizmu.

ocenił(a) film na 5
BadMichael07

Czyli naciągasz własne zasady tak, żeby w danym momencie Ci pasowały? :)

Ktoś inny mógł wypowiedzieć się tak, jakby nie szanował opinii innych (albo mogło to być tak zrozumiałe), ale tylko u Ciebie widzę zwrot o poszanowaniu gustów i zaprzeczenie tego zwrotu na raz.

I czy na pewno dobrze użyłeś słowa "egoizm" w ostatnim zdaniu? :)

I nie jest to żaden atak w Twoją stronę, tylko ja z kolei nie lubię, jak ktoś sam sobie przeczy.

ocenił(a) film na 9
CrazierPL

Kiedy ktoś się na mnie rzuca i mówi za wszystkich, gusta tracą dla mnie znaczenie, ludzi trzeba uświadamiać.

Hej, ja przynajmniej wiem o istnieniu czegoś takiego jak gust, w przeciwieństwie do poprzedniego rozmówcy.

Ano racja, pośpieszyłem się, mój błąd ;)

Twoich wypowiedzi akurat nie uznaję za "ataki" w moim kierunku, lubię sobie podyskutować z ludźmi ^^

JulaBalula

Oglądałaś horror O WCZESNEJ PORZE i dziwisz się, że Ci się nie spodobał?
Nie obejrzałem jeszcze tego filmu, ale jestem przekonany że oglądanie takich produkcji do płatków z mlekiem i tostów z jajkiem psuje odbiór. ;)

ocenił(a) film na 8
Gornik_Zabrze

Może nie najstraszniejszy, ale napewno klimatyczny. A to już duży plus jak na kino grozy, który należało by docenić :)

ocenił(a) film na 8
Gornik_Zabrze

Może nie najstraszniejszy, ale za to horror z najlepszą muzyką. Dla mnie straszniejszy jest Egzorcysta, stary, ale jak go oglądam zawsze się boję :)

biedroneczka_90_8

Zgadzam się. Egzorcysta to zdecydowanie najstraszniejszy horror w historii.
Ale musze sobie odświeżyć Silent Hill. Pamietam ,ze pomimo ,ze nie straszy tak jak gra (gralem tylko w pierwsza czesc i ryje mi banię nawet jak gram w dzień) to byl naprawdę dobry. Szczególnie zakończenie w moim klimacie.

ocenił(a) film na 6
Ottiss14

Tak dzieciaczki bo wy wszystkie horrory w historii kina widzieliscie zeby z pewnoscia wskazac ten najstraszniejszy ... Zenada na poziomie pokemoniady ...

aproxx

Wycieram mleko spod nosa i bije sie w moja wątłą pierś.

użytkownik usunięty
aproxx

Używając wyrazów typu "pokemoniada" sam pokazujesz jaki dzieciaczek z ciebie ;) A po drugie nie ma czegoś takiego jak najstraszniejszy horror, bo ciebie przestraszy Egzorcysta, a mnie w ogóle nie ruszy itd.

ocenił(a) film na 6

W zyciu widzialem wiecej horrorow niz ty wszystkich filmow razem wzietych dziewczynko ...

użytkownik usunięty
aproxx

Co to ma do tego co wyżej napisałam? Ze zrozumieniem umie czytać, czy nie bardzo? Poza tym nie wiesz ile łącznie filmów obejrzałam, więc to tylko twój wymysł, że widziałeś więcej horrorów ;)

ocenił(a) film na 6

Ok 15 letnia ekspertko od wszystkiego ...

użytkownik usunięty
aproxx

Czyli ty musisz mieć poniżej 15 w takim razie :)

ocenił(a) film na 6

Przykro mi ale trzy dni temu stuknela mi 30 stka ... Moglbym byc twoim tatusiem ...

użytkownik usunięty
aproxx

No widzisz jaki niefart, a zachowujesz się jak przedszkolak. Moim tatusiem nie mógłbyś być, bo jestem '93.

ocenił(a) film na 6

Ja zachowuje sie jak przedszkolak ? Z czym niby ?

użytkownik usunięty
aproxx

Z tekstami typowymi dla młodszych dzieci i nagle wyskakujesz z tym ile to horrorów nie obejrzałeś, tylko co to miało do rzeczy?

ocenił(a) film na 6

Probujesz grac jakiegos szpeca w horrorach, a nie masz o nich bladego pojecia. Ogladalas kilka starszych tytulow, ktore sa latwo dostepne w sieci z lektorem i to tyle ... A tak to glownie jakies krotkometrazowe bzdety [ ktorych nie mozna brac na powaznie] i nowe pseudohorrory ...

Ja zbieram horrory na vhs wydajac na nie grube setki zlotych od sztuki jako ze sa to juz wielkie unikaty, ktore sa trudno dostepne na naszym rynku [ ich dostepnosc jest rowna zeru] takich jak ja w naszym kraju jest wielu ...
Wychowalem sie na najlepszych horrorach jako dzieciak ogladajac je w ukryciu przed rodzicami ... Ty urodzilas sie jak najlepsza era horroru sie skonczyla, a probujesz grac szpeca takiego samego jak niektorzy 30 letni pajace, prowadzacy swoje wyklady na temat komuny ...

użytkownik usunięty
aproxx

Możesz zacytować, w którym momencie gram wielkiego speca? Po drugie, to że ktoś się urodził np. w latach 70 oznacza tylko tyle, że mógł te horrory widzieć wcześniej ode mnie, wiek tutaj nie ma nic do rzeczy, także nie trafiłeś z tym.

ocenił(a) film na 6

Hahaha tak dla was malolatow wiek nie ma nic do znaczenia, ale nie dla starszych ... Ja jestem jednym z najmlodszych w gronie najwiekszych kolekjonerow horrororow na vhs w Polsce, myslisz, ze ktorykolwiek z tych ludzi bralby jakas dziewczynke na powaznie w kwestii ogolnej horrorow ? :D

My poprostu nie znajdujemy zadnych tematow z wami, jestescie z nowej epoki, tej gorszej ... NIe posmakowaliscie tego co najlepsze, tyle ...

ocenił(a) film na 6

Juz sam twoj nick wiele mowi, ze chcialas sie mocno pokazac wszystkim jak wielkim maniakiem horrorow jestes ... Dalsze brniecie w to nie ma najmniejszego sensu. Tym bardziej jakiekolwiek pouczanie mnie i poprawianie moich postow ...

Zagialbym cie w kazdym temacie na temat horrorow wiec po co to rozdmuchiwac ? :)

użytkownik usunięty
aproxx

Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie, a jedynie zgrywasz speca, którym nie jesteś, zawsze najmniejsze pieski najgłośniej szczekają ;) Pochwal się jeszcze do jakiej tam elity w Polsce należysz, z pewnością ktoś w to uwierzy.
To, że zbierasz jakieś śmieci na vhs, o których istnieniu już nikt poza tobą nie pamięta i które nie wnoszą nic do gatunku, nie czyni z ciebie znawcy horrorów, a co najwyżej konesera badziewia i tandety.

ocenił(a) film na 6

Hahahaha dalas niezly popis z tym postem ... polowa ludzi z twojej listy znajomych na filmweb pisze do mnie o tytuly, ktore posiadam, to teraz wyobraz sobie ile ludzi ogolnie o nie pisze ...

,,Nic nie wnosi do gatunku,, brak slow ... Napisz to na jakims polskim forum typowo horrorowym to zobaczysz reakcje ...

Ehhh pewnie zadnych forum i tak nie znasz ...

ocenił(a) film na 6

Tandeta to sciaganie filmow z internetu, a ponadto kradziez ... Ale nie sorry ty sie w takim swiecie wychowalas ...

użytkownik usunięty
aproxx

"...to teraz wyobraz sobie ile ludzi ogolnie o nie pisze..." - ty tak twierdzisz, a z tego co widzę to nie można brać na poważnie twoich słów. Możesz zatem podać tytuły tych horrorów które masz na vhs i wnoszą coś do gatunku, jednocześnie takie które nie są dostępne w necie?

ocenił(a) film na 6

Ty tak na powaznie ? Patrz wysune ci cos, po czym znowu zrobi ci sie przykro ... Mowiszm, ze to tandety i ogolnie, a w sekcji DO OBEJRZENIA masz ich wiele zaznaczonych np lets scare jessica to death, nightbread, videodrome, dark night of the scarecrow, rawhead rex, scream of fear, maniak, the burning, alone in the dark, prima aprilis, madman, prom night, black christmas i mase innych ...

Czy ty jestes powazna ? Jak chcesz zeby ludzie brali cie na powaznie to nie odwalaj takich gaf bo potem bedzie ci przykro ...

Stare horrory maja to do siebie, ze co drugi wprowadzal cos nowego do gatunku w tamtych czasach ...

ocenił(a) film na 6

Obejrzyj sobie Alice Sweet Alice to zobaczysz jak powinien wygladac prawdziwy thriller, a nie te twoje oklepane bzdety ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones