PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139742}
6,6 166 214
ocen
6,6 10 1 166214
5,0 14
ocen krytyków
Silent Hill
powrót do forum filmu Silent Hill

Nie ogarnęłam końcówki filmu. Przecież Rose i jej córka wróciły do domu, ta zła babka została zabita i wg, a jak weszły do domu to mąż ich nie widział... o co chodzi?

gniada01

Było to już wałkowane 700 razy..

To alternatywna rzeczywistość, równoległe światy, inne wymiary i takie tam pierdoły


wystarczy poszukać na forum
http://www.filmweb.pl/search/forum?q=zako%C5%84czenie&forum=21017256


ocenił(a) film na 7
rolnik_sam_w_dolinie

Rzeczywiście... sory, ale nie patrzyłam.

ocenił(a) film na 8
gniada01

film jest na podstawie gry japońskich twórców - a oni mają specyficzne podejście do życia po śmierci , duchów , złych mocy itp.
podejdź do filmu w ten sposób - matka , córka i policjantka zginęły na samym początku , w wypadku za tablicom " witamy w silent hill - od tego momentu znajdują się w czyśćcu - " szare " powietrze , momentami w piekle ( syreny ) . ojciec pozostał w normalnym świecie .

ocenił(a) film na 7
mariol250

Dzięki ;) W sumie to nawet sensowne...

ocenił(a) film na 8
gniada01

Nie, to nie jest nawet odrobinę sensowne - to bzdura, powtarzana przez nieporadnych "interpretatorów".

Skoro bohaterki umarły na samym początku, to GDZIE BYŁY ICH CIAŁA? Wyparowały? Przyszedł Piramidogłowy i je zjadł?
Policja przyjeżdża na miejsce "wypadku" i nie znajduje w samochodzie nikogo (ba - jest nawet powiedziane, że samochód jest nieuszkodzony, co sugeruje, że żadnego wypadku nie było), przy motorze też nikogo - dlatego zresztą Gucci idzie z Chrisem do miasta na poszukiwanie. A ciała to co, wzięły się i znikły? Tekst o śmierci głównych bohaterek na początku filmu to kompletna bzdura, w kółko i wciąż powtarzana przy tego typu tematach - i ile razy by się tego nie dementowało, zawsze ktoś nowy z tym wyskoczy.

ocenił(a) film na 8
mariol250

"matka , córka i policjantka zginęły na samym początku"

Tak, jasne - a ich ciała zjadł Piramidogłowy.

ocenił(a) film na 7
Der_SpeeDer

No to może powiesz mi normalnie co się z nimi stało, bo pytam dlatego, że nie wiem. Jezu, czy to takie straszne że chciałam się po prostu dowiedzieć o co chodzi??

ocenił(a) film na 8
gniada01

Kiedy widzi się już 3547875 z kolei osobę, która pyta o zakończenie - i kolejną, która powtarza tę bzdurę o śmierci bohaterek - to jest to na tyle straszne, że szewskiej pasji można już dostać. Tak jak ci powiedział rolnik_samwdolinie, było to wałkowane dosłownie setki razy i bez problemu znalazłabyś odpowiedź, gdybyś zechciała łaskawie przejrzeć archiwalne tematy. Ostatni raz ktoś z tym wyskoczył bodaj zaledwie parę (może paręnaście) tematów poniżej.

ocenił(a) film na 9
gniada01

Miasteczko Silent Hill ma 3 wizualne odsłony. Jedna w gruncie rzeczy przeciętna, normalna, druga zamglona, melancholijna, prezentująca odzwierciedlenie tego, co stało się tam kiedyś, trzecia obskurna, brudna, pokryta krwią, rdzą i innymi obleśnymi detalami(pojawiająca się po dźwięku syreny). Wkraczając na teren SH bohaterki już znajdują się w zamglonej kreacji miasta. Można stwierdzić, że miasteczko samo wabiło je do siebie, ale tego chyba tłumaczyć nie muszę. Zarówno Rose jak i Sharon opuściły miasto tylko na pozór. Niby znajdują się w domu, ale nadal wszystko jest zamglone i szare. Odpowiedź - W istocie wcale nie opuściły Silent Hill, zostały uwięzione w alternatywnej rzeczywistości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones