PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139742}
6,6 166 214
ocen
6,6 10 1 166214
5,0 14
ocen krytyków
Silent Hill
powrót do forum filmu Silent Hill

Pytanko:???

ocenił(a) film na 5

To znaczy, że one nie przeżyły, a on został sam?

mnulka

Właśnie, dołączam się do pytania, bo sam się dziwiłem o co kaman.

ocenił(a) film na 5
Pawlovsky

Prawda? Człowiek się cieszy, że wszystko dobrze się kończy a tu zonk...

mnulka

Tylko ta mgła i szarość z drugiej strony facet, który leży a za oknem zachód słońca, dziwne zakończenie:/

ocenił(a) film na 5
Pawlovsky

Zróżnicowanie kolorów (mgła i piękny zachód) natychmiast daje do myślenia, że coś jest nie tak. Mnie to "postawiło na nogi", kiedy uspokoiłam się po scenie w kościele, że już wszystko będzie dobrze...

mnulka

W filmie widać, że główna bohaterka była w mieście gdzie dookoła popiół i mutanty, a mąż jej i policjant w normalnym opuszczonym miasteczku, jakby w innym świecie i tak pozostało do końca filmu, to daje do myślenia, czy jeszcze się spotkali.

ocenił(a) film na 5
Pawlovsky

To ja poszłam w takim razie na skróty, gdyż sądziłam, że one po prostu "wróciły", lecz nie żyją. Nie wpadłam na pomysł, że zwyczajnie mogły tam zostać. Choć żyją (w sumie dzwoniła na telefon, zostawiła otwarte drzwi od domu), to jednak nie mogą wrócić. To miałoby sens. Dzięki za naprostowanie;)

mnulka

Nie ma sprawy, nie sądziłem, że mogę pomóc :) trudna końcówka, każdy może ją zinterpretować na swój sposób.

ocenił(a) film na 5
Pawlovsky

Och, na moje usprawiedliwienie mam to, że oglądałam to dziś o drugiej w nocy, czy też nad ranem, a teraz jestem w pracy po nieprzespanej nocy i mózg nie pracuje za dobrze:)

mnulka

haha ja oglądałem w nocy na kino+ i też momentami robiłem się senny:)

ocenił(a) film na 5
Pawlovsky

Ja właśnie też! Senna, nie senna, końcówka mnie obudziła;)

mnulka

Chłopak mojej siostry mówił, że film średni, ale końcówka dobra, , trochę o tym filmie się nasłuchałem i postanowiłem poczekać na ale kino i oglądnąć zastanawiałem się nad 5 lub 6, ale nie zbyt przypadł mi do gustu:)

ocenił(a) film na 5
Pawlovsky

Ja nic nie słyszałam i nic nie wiedziałam. Po prostu przełączyłam kanał, film się zaczął i tak go obejrzałam. Nie przepadam za horrorami... Zazwyczaj oglądam je przez palce;) zasłaniam oczy, odsłaniam i taka zabawa...

mnulka

Polecam ci nieodebrane połączenie, bardzo fajny horror, lekko straszny momentami, ale bardzo przyjemnie się go ogląda, szczególnie jak jest wolne, jakieś słodycze i czas przyjemnie spędzony:D oraz polecam shutter, oczywiście wersja oryginalna, tajlandzka;)

ocenił(a) film na 5
Pawlovsky

Widziałam, widziałam. I to już dość dawno... Niestety ten sam sposób oglądania, przez palce;)

mnulka

Więc jaki jest twój najlepszy gatunek , bo uważam , że na pewno nie horror?;)

ocenił(a) film na 5
Pawlovsky

Och nie, oczywiście, że nie. Trudno powiedzieć. Najwięcej chyba oglądam romansów i komedii, ale jak obejrzałam swoją historię na filmwebie to okazało się, że to jednak kryminały i sensacje mają u mnie wyższe noty, aniżeli te pierwsze. Więc wszystkiego po trochu. Nawet horror czasem wpadnie.

mnulka

Sorry , że zalewam cię pytaniami, pewnie jesteś zajęta;d Co do shutter, to fajny film, mimo wszystko polecam:D

ocenił(a) film na 5
Pawlovsky

Cóż, jestem w pracy, która właśnie mi się kończy. Czekam aby wyłączyć komputer i uciekać do domu. Więc nie, nie jestem zajęta do 17:)

mnulka

W końcu wolne, można się zrelaksować:) jbc pisz, chętnie pomogę;p

ocenił(a) film na 5
Pawlovsky

Bardzo dziękuję! Rzadko spotyka się na filmwebie kogoś fajnego. Zazwyczaj wrzucasz jakąś uwagę na temat filmu a reszta jedzie po Tobie, że hej. Nie daj boże, walniesz jakąś gafę, coś pomylisz i zaraz nawymyślają Ci od imbecyli i inteligentnych inaczej. Miło było Cię poznać;)

mnulka

Dziękuję i Nawzajem^,^ ok ja też już zmykam pograć w piłkę, pa;)

ocenił(a) film na 5
Pawlovsky

Miłego weekendu!

ocenił(a) film na 5
Pawlovsky

Co do Shutter... to ze zdjęć wynika, że film ocieka krwią... Hmm, zastanowię się.

Pawlovsky

Też tak mi się zdaje. Pamiętacie ktoś mówił w tym filmie, że jak się nawdychasz tego popiołu czy czegoś tam to już po tobie. Facet jak z tym policjantem był w tym miasteczku mieli maski, a ta kobieta z tą policjantką nie. Czyli, że niby one mogły przenieść się do innego wymiaru. Mam taką hipotezę, że jak wróciły do domu to muszą powdychać tego "normalnego" powietrza i wszystko powinno być w normie. Jak sądzicie?

Bellss123

Też tak może być, każdy może zinterpretować zakończenie jak chce, twoje zakończenie daję do myślenia:) zakończenie im wyszło, ale ogólnie film średniak;p

ocenił(a) film na 7
Bellss123

hah dobre z tym powietrzem :)

Przezyly, tylko, ze w "innym wymiarze", wymiarze Silent Hill. Zostaly w nim uwiezione. Dlatego, gdy wrocily do domu mijaly sie z mezem, chociaz w rzeczywistosci stali tuz obok siebie, a mąż zdawał się "wyczuwać" ich obecność.

ocenił(a) film na 9
krolowa_sniegu_2

Jedyny kumaty, który połapał się z zakończeniem :)

ocenił(a) film na 7
BRYLANT_2

Warto tu przypomnieć, że nie da się jednoznacznie określić czy ktoś uwięziony w wymiarze SH wciąż może być uznany za żywego.

ocenił(a) film na 7
BRYLANT_2

kumata kolega, kumata... jestem kobietą :)

ocenił(a) film na 9
krolowa_sniegu_2

Wybacz Królowo, nie dostrzegłem :)

ocenił(a) film na 7
BRYLANT_2

wybaczone :)

Bellss123

hehe no to było dobre co napisałeś choć mało prawdopodobne :D
Pochłonął ich alternatywny świat, w którym rodziły się wszystkie potwory - alternatywny czyli ten zły. Chwilami w filmie bohaterka wydaje się wracać do normalności, ciepłych kolorów otoczenia, a w tym czasie wszystko co szare włącznie z potworami ucicha. Była taka scena gdy jej mąż wjechał do miasta z policjantem wtedy w budynku poczuł perfumy swojej żony a właśnie ona tamtędy przechodziła w tym czasie lecz była w świecie alternatywnych co czyni Silent Hill dobrym i trudnym filmem. Mi się czasem wydawało - wracam na koniec filmu - że bohaterkę i jej córkę pochłonął świat zła, mroku jakby zostali potępieni, żyli w tym samym świecie co jej mąż ale jednak w zupełnie innym, tym gorszym, przesiąkniętym diabelstwem.
Jeszcze coś, córka wiedźmy w Silent Hill była identyczna jak córka bohaterki, która majaczyła w nocy o Silent Hill we śnie, może właśnie w snach telepatycznie łączyła się z nią córka wiedźmy? Nie wiem, ale można zawsze podyskutować. Choć gra bije na kolana fabułą i gdyby dali za głownego bohatera męża głównej bohaterki a ją zepchnęli na drugi plan film byłby lepszy, bliższy gry. Ten szczegół ma wielkie znaczenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones